Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
 • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
 • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
Arama Motoru Optimizasyonu (Seo)
 • Dünya çapında ki websitelerin hitlerinin domainlerinin uzantılarına göre oranı : .com – 62% .net – 27% .de – 5% .org – 2% .tv – 0.5% .info – 0.25%   yani pazardaki ziyaretçilerin %62 sini .com %27 sini ise .net elde tutuyor. her yıl bi kaç yeni uzantı gelmesine rağmen ülkelerin kendi uzantıları olmasına rağmen (.com.tr gibi) .com ve .net dışında başarılı olan ve hiti olan (ziyaretçi sayısının fazlalığı) pek site yok…   Buradan şu sonuç çıkıyor… İnternet ziyaretçilerinizi artırmak istiyorsanız COM ve NET kullanmalısınız… + Kurumsal bir şirketseniz kurumunuzun en az 3... devam »
 • Eğer bir Seo ve Google Adwords şirketi arıyorsanız, şirketin SEO (Search Engine Optimization- Arama Motoru Optimizasyonu) ve PPC (Pay Per Click- Tıklama Başına Maliyet) olmak üzere her iki alanda da tecrübe sahibi olan ve online pazarlama konusunda tam hizmet veren bir şirket olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.   Arama Motoru Optimizasyonu SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu emeğe dayanan yoğun bir süreçtir ve bu sürecin temel amacı kendini web sitenize trafik çekmek  ve trafiği müşterilere çevirmek olarak gösterir. Arama Motoru Optimizasyonu, şirketinizin hizmet verdiği coğrafyada verdiğiniz hizmete özel yapılan anahtar kelime araştırması üzerinden kendini... devam »
 •  Her sektörde olduğu gibi bu sektörde’de haksız yollarla hızlı bir şekilde hızla ilerleyenler var. Seo ’nun ne kadar işe yaradığını anladıktan sonra bu işi hızlıca yapmak isteyenlerin farklı teknikler geliştirerek yaptıkları seo ya black hat seo diyoruz. Black hat seo dedik diye illegal olduğunu düşünmeyin sakın, tekniklerin çoğusu legal’dir. Şimdi bu tekniklerden legal olan birkaçtanesini sizlere açıklamaya çalışacağım.   Invisible Text Seo nedir diye google da arama yaptıktan sonra herkezin ilk olarak kullandığı yöntemlerden birtanesi.İsmini duymamış olabilirsiniz ama yöntemi duymamış olamazsınız. Anahtar kelimelerinizi ve anahtar... devam »
 • Çoğu webmaster adaylarının bilinçsiz bir şekilde uyguladığı bazı SEO temelleri sonucunda maalesef google web aramaları üzerinde sıra kaybı yaşamaktadırlar. Bunların sebep olasıkları oldukça fazladır. En sık yaşanan kayıpları aşağıda tek tek özetleyeceğim.   SEO içerisinde ümitli bir şekilde, aşırı fazla seo (anti seo) uygulanılmasının doğru olduğunu zannedip ters / olumsuz sonuç alan webmaster aday sayısı oldukça fazladır. Aşağıda belirlediğimiz kaybetmeye olasılık getirecek sonuçları kendiniz bizzat bulmaya çalışın. Yaptığınız hatanın ne olduğuna bağlı eski konuma gelebilme şansınızda oldukça mümkündür. Google... devam »
 • Seo  arama motorlarında üst sıralara çıkmak için bilinmesi gereken altın kurallardan biridir. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra, yanlış yada sorumsuz bir SEO'nun sitenize verebileceği zararı unutmayın. SEO   ile çalışmaya başlamak için en uygun zaman bir siteyi yeniden tasarlamayı veya yeni bir site başlatmayı düşündüğünüz zamandır. SEO'da alan adlarınız (domainler)  önemli bir faktördür. Mesela , bir marangoz  sitesi yapcaksınız ve Google'da üst sıralarda yer almak istiyorsunuz. Bunun için alan adınızı alırken... devam »
 • Seo Uzmanı nedir ve ne iş yapar? Seo uzmanı web sitenizi arama motorlarına uygun hale getirerek rakiplerinizin arasından sıyrılarak hak ettiğiniz yere ulaşmanızı sağlar. Seo Uzmanı ne tür çalışmalar yapar. Seo uzmanı site içeriğinizi inceleyerek marketing’e uygun hale getirir site içi optimizasyon dışında site dışı sosyal medya ve ilgili mecralarda gerekli çalışmaları yaparak sizin hedef kitlenize ulaşabilmeniz adına gerekli bütün çalışmaları yapar. Başarılı bir seo uzmanı nasıl anlaşılır? Yeni tanıştığınız bir seo uzmanı ile çalışmadan önce çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Çünkü günümüzde seo danışmanlığı hizmeti veren... devam »
 • Hazırladığınız ürettiğiniz web sayfalarının arama motorlarında daha yüksek sıralarda yer almasını arama sonuç sayfalarında daha iyi yerler almasını sağlamak için web sitenizde yapmış olduğunuz çalışmaların bütünüdür. Aslında bu teori boyutunda bi felsefeye kadar uzanabilen çok geniş bir kavram çünkü arama motorları sürekli olarak algoritmalarını geliştirir bu anlamda web sayfalarınızın sürekli güncel ve yenilikci olması gerekir Google algoritmasının yeniliklerinin sayfanızda algoritmaya uygun şekilde bulunması gerekir. Bunun için sürekli çalışan Arama motoru optimizasyonu uzmanları (Seo Danışmanları) artık yavaş yavaş devreye... devam »
 • Link inşaası nedir nasıl yapılır? Link inşaasının faydaları nelerdir? Sizlerde bu soruların cevaplarını arıyorsanız aradığınız her şeyi yazımızda bulabilirsiniz. Aynı zamanda ise gerekli bilgileri almak için de web sitesi adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.   Link inşaasının bilinmesi gerekmektedir ki aynı bir bina inşa eder gibi internette kendinize bir yer inşa etmek demektir. Bu aşamalarda ise link inşasında üzerinde durulması gereken ilk amaç ise inşaya başlamadan ilk önce isminizi duyurmak olmalıdır. Bu noktada ise internet dünyasında kendiniz için bir yer edindiğiniz zaman link inşaası işlemlerine başlanabilinmektedir. Bu konuda ise zaten internet web sitenizde aktif işler... devam »
 • Google bir süre önce kendi kredi kartını piyasa çıkartmayacağının sinyallerini vermişti; ancak geçtiğimiz günlerde şirket, Google Wallet bankamatik kartını basına tanıttı. Kredi kartından daha farklı bir kullanıma sahip olacak olan bu kart ile kullanıcılar MasterCard kullanan fiziki mağazalardan alışveriş yapabilecekler. Bu kartla alışveriş yapıldığında kullanıcının Google Cüzdan’daki hesabındaki bakiyesi üzerinden alışveriş tutarı düşecek. Bunun yanı sıra kullanıcılar bu hesap üzerindeki paralarını ATM’ler üzerinden de çekebilecekler. Google bu kartın kullanımında büyük bir kesime ulaşmayı hedeflemiyor. Google hesabı üzerinden birbirine... devam »
 • Seo ingilizce olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimesinin baş harflerinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.   SEO ’nun temel amacı açılımı itibariyle arama motoru optimizasyonu yani arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.   Seo, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği beraberinde Google sıralama artışını da... devam »
 •   Web Site Optimizasyonu, teknoloji ve internetin sağladığı pazar olanaklarından daha fazla faydalanmak için ortaya çıkmıştır. Tecrübe ve deneyimler sonucu, sitelere sistematik olarak, bu çalışmayı yapanlara SEO Uzmanı diyebiliriz.   SEO Mesleği gelişim ve oluşum aşamasındadır. Doktor, mühendis, polis, öğretmen vs. mesleklere göre yenidir. Yeni bir meslek olmasından dolayı toplum ve iş adamları tarafından pek bilinmez.    Ne ve nasıl hizmet verdiği ile ilgili değerlendirme yapması oldukça zordur.   SEO Uzmanından alınan hizmetin niteliğini ancak başka bir SEO Uzmanı tarafından tam anlamı ile analiz edilebilir veya değerlendirebilir. Bu nedenle... devam »
 •   Arama Motoru Optimizasyonu yaptıracaksanız ‘’Arama Motoru Uzmanı’’ veya ‘’Seo Danışmanı’’ Referanslarını tek tek araştırmanızı öneririz. Kimsenin arama yapmadığı alakasız dış kapının dış mandalı sayılacak kelimeler ve 50.000 arama sonucunda ücretsiz doğal arama sonuçlarında Google da birinci sayfada çıkmak ile rekabetin kıran kırana olduğu, herkesin link peşinde olduğu, büyük reklam paralarının harcandığı,Google da 5-10-20 milyon ve daha fazla arama sonucunun çıktığı esaslı rekabetli kelimelerde ücretsiz doğal arama sonuçlarında Google birinci sayfa - Google ilk sırada olmak çok ama çok farklı hususlardır.... devam »
 • Günümüzde artık bir çok kişi internet sitesi sahibi konumundadır. An geçmiyor ki internet siteleri çoğalmasın. Tabi bunda en önemli etkenlerden bir taneside ücretsiz olarak hizmet sunan blogger ve benzeri sitelerdir. İş internet sitesi kurmakla kalmıyor bir de bu siteyi googleda üst sıralara çıkartmak gerekiyor.Google'da üst sıralarda olan bir internet sitesinin ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Bu yazımızda bu işlemin nasıl gerçekleştiğini anlatmaya çalışacağız.   Google'da Üst Sırala Çıkmak İçin Yapılması Gerekenler   Kaliteli ve Orjinal İçerik: Eğer internet sitesinizin googleda üst sıralara... devam »
 • Optimizasyon nedir? Optimizasyon, sitenizin kalitesini ve sitenize gelen trafiği ve de AdSense reklamlarının performansını iyileştirmek üzere sitenizi ve sitenizdeki reklamları değiştirme işlemidir. Optimizasyon, hedeflerinize bağlı olarak, reklam uygulaması iyileştirmelerini veya siteniz üzerindeki değişiklikleri içerebilir.   Neden optimizasyon yapmalıyım? AdSense reklam uygulamalarınızı ve sitenizi optimize etmek, hedeflerinizin başarılı olması açısından çok önemlidir. Optimizasyon sayesinde, AdSense gelirinizin artmasını sağlayabilir, sitenizin kullanılabilirliğini iyileştirebilir, daha fazla trafik elde edebilir veya diğer hedeflerinize ulaşabilirsiniz.   Bu bölümü... devam »
 • Blogunuz için çok sayıda özgün içerik üretiyorsunuz, sosyal medyada geniş bir takipçi kitleniz var ancak içerikleriniz arama motorlarında  yeterince önde değil. İşte bu blogunuzun yeni / potansiyel takipçilerle buluşması için önemli bir problem. Özellikle potansiyel takipçilerinize faydalı olabilecek ve insanlara kolay ulaşması gereken içeriklerinizin ön sıralarda çıkması için dikkat etmeniz gereken temel noktalar vardır.   Blog postlarınızı yayınlarken konu ile ilgili etiketler girmeyi unutmayın. Bu etiketler arama motorunda konu ile ilgili kişilerin  arayabilecekleri kelimelerden oluşmalıdır. Örneğin bu yazı... devam »
 • Arama motoru optimizasyonu (Search Engine Optimization-SEO) kapsamlı ve komplike bir alan olduğundan, arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanın oldukça zorlu bir yarış olduğunun farkına varmak çok önemlidir. Arama Motoru Optimizasyonundaki sayısız ayrıntı içinde kaybolmak kolay ve yaygındır. Bu kısa makalede, programlama bilgisine sahip olmayan genel internet kullanıcılarının, Arama Motoru Optimizasyonu kavramını daha kolay anlamalarını sağlamak için organic SEO yöntemini basitçe anlatmaya çalışacağım.   Kanımca, SEO’yu ya da herhangi bir konuyu anlamanın en kolay yolu, temel bilgilerle başlamak ve bu bilgileri gündelik konularla ilişkilendirip,... devam »
 • İnternet sitelerinde son ziyaretçilerin en çok nefret ettikleri bir şeyde tıkladıkları bir linkin 404 sayfasına gitmesidir. Yani linkin boş olması, başka bir deyişle kırık olmasıdır. Siz sitenizi yaparken linkleriniz doğru olabilir ama vermiş olduğunuz linklerin her zaman geçerli olup olmadığını kontrol etmeniz bir süre sonra zorlaşacaktır. Ki özellikle üçüncü parti servislere veya sitelere link verdiyseniz bırakın kontrolünün zorlaşmasını imkansız hale gelecektir. Eğer ki birden fazla web siteniz varsa linkleri kontrol etmeyi hayal bile etmeyin. E peki ne yapalım. Ziyaretçilerimizi sinir eden kırık linkleri nasıl tespit edelim Çözüm basit ama biraz maliyetli.... devam »
 • SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edicisi" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır, ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO'nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuzca hazırlanmış bir SEO'nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. Pek çok SEO ile diğer ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:   Sitenizin içeriğini veya yapısını inceleme Web sitesinin geliştirilmesiyle ilgili teknik önerilerde bulunma.... devam »
 • Backlink , bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya text linkinin bulunması durumunda Pagerank değerinin yükselmesi için önemli olan bir link sistemidir.   Bir web sitesi herhangi başka bir siteye eklendiği zaman Google ve diğer arama motorlarında "link:www.siteadi.com" şeklinde aratıldığında çıkan siteler, o aratılan web sitesine backlink vermiş demektir. Site ile alakalı linkler PageRank™ artışına katkı sağlar.   Arama motorlarının birinci mantığı, bir siteye başka bir siteye link veriyorsa demek ki bu site iyi bir sitedir, kötü olan bir siteye kimse link vermez. Backlink sitenin PageRank'ının... devam »
 • Google da ilk yanı birinci sayfa; Google ilk sırada çıkmak konusu yanlış anlatımlarla doludur. Google da ilk sayfa çok kolay bir konu olmadığı gibi garantili verilebilecek bir hizmet değildir. Tabiki Google da ilk sayfa İmkansızda Değildir.   Oysa piyasa da okadar çok Google da ilk sayfada birinci sırada çıkartalım şeklinde hepimize çeşitli e-postalar gelmektedir ki sanki herkez bu işi yapıyor ve çok kolay bir konuymuş gibi anlatılıyor değil mi?   Lütfen Googlede ilk sayfada çıkmak hakkında aşağıdaki açıklamamı dikkate alınız;   Google şunu söyler;  ‘’ Google sol kısımda yanı doğal arama sonuçlarında... devam »
 • Dünyanın en büyük arama motoru olma sıfatını halen daha elinde tutan Google, kullanıcının aradığı içeriğe hemen ulaşmasını sağlayabilmek için çeşitli algoritmalar geliştirmiştir. Bu algoritmalardan birisi, belki de en tehlikelisi ise çoğu webmaster’ın mutlaka muzdarip olduğu Sandbox‘tur. Sandbox’a giren siteler arama sonuçlarında ilk sayfada gözükmez, daha arka sayfalara atılır. Dolaylı olarak ani hit düşüşünü doğuran bu durum genellikle backlink alımlarında aşırıya kaçılması sonucu oluşur. Kesin bir çözümü henüz yok, ancak istikrarı bozmadan siteye özgün içerik girmenin ve filtreye girmiş sitelerden... devam »
 • Bildiğiniz gibi teknoloji hızla gelişiyor ve oldukça yeni nesil kodlamalar, kütüphaneler çıkıyor.. Tarayıcımızın bu nesil teknolojilerine ayak uydurması  hali hazırda zaman alıyor(ilerdeki makalelerimde css ile uygulamalar yapacağız o zaman bu konulara teker teker değineceğiz.).  mesela bir web tasarımcısı bir siteyi tasarladı diyelim.. Sitenin içeriği, sitenin belli kraterleri, sitenin adı, siteyi yapan kişinin bilgileri, site hangi program ile yazıldı, sitenize gelen robotların(google robots) nereyi güncellemesini veya linklerin takip edip edilmemesini, sitenizin kaç dk aralıkla yenilenmesini vs. Bunların hepsini bir tasarımcı bir siteye yazmak zorundadır. devam »
 • Günümüzde seo konusunda malesef dikkatli davranılmıyor ve seo programları adında bot programları kullanılıyor.Seo programları diye adlandırılan bu programlar yüzlerce hatta binlerce backlinki size dakikalar içerisinde sağlıyor.   İlk başta faydalı gibi görünsede bu seo programları web sitenize yarardan çok zarar getirmektedir.Google gelişmiş algoritmaları ile web sitenizi analiz ettiğinde doğal olmayan backlink ve ziyaretçilerin farkına kısa sürede varmaktadır.   Benim seo çalışmalarımda önem verdiğim bir konuda doğallık.Google arama motorunu kandırmanız gerçekten çok zor o yüzden google uyumlu seo çalışmaları yapmanız her zaman... devam »
 • Google 2011 yılı ile birlikte Panda adı verilen ve arama motoru sonuç sıralama sistematiğine (algoritma) direkt etki eden güncellemesini gerçekleştirdi. Kullanıcılarına yüksek kaliteli arama sonuçları göstermeyi en önemli hedefi olarak gören Google bu değişiklik ile insan deneklere yönelttiği sorulara verilen cevaplardan yola çıkarak web sitelerini kaliteli ya da kalitesiz olarak nitelendiren ve buna göre arama sonuçlarında web sitelerinin sıralanma durumlarını belirleyen bir algoritma geliştirdi. 2012 yılında etkisini giderek daha fazla hissettirecek bu değişiklik ile kaliteli siteler Google sıralama sonuçlarında daha üst sıralarda kendilerine yer bulabilecekken, kalitesiz... devam »
 • Sosyal Medya ile SEO Yapma Mantığı Başta Google olmak üzere bütün arama motorlarının temel işlevi kullanıcılarına her zaman en doğru ve en kullanışlı sonucu sunmaktır. Bunun için kendilerini sürekli değiştiren ve geliştiren arama motorları 2015 ‘te de gelişmeye devam edecek. 2015 ‘te SEO ile ilgili en önemli unsur ve gelişmelerin neler olabileceğine dair öngörülerde bulunalım.   Sosyal İmleme Out – Sosyal Medya İn Değişen kullanıcı davranışları, arama motorlarının da yeni algoritmalarını belirlemekte ve seo çalışmalarının işleyişini değiştirmektedir. Sürekli gelişen internet kullanım alışkanlıkları seo çalışmalarının... devam »
 • • Arama motoru optimizasyonu’nun TEK amacı, sitenizin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak, ve bunun sonucunda siteye DAHA ÇOK TRAFİK çekmektir.   • Arama motoru optimizasyonu’nun başarısı, sadece hangi kelimenin kaçıncı sırada çıktığına bakarak DEĞERLENDİRİLMEZ. Sıralama bilgileri sadece bir göstergedir, esas bakılması gereken TOPLAM olarak arama motorlarından siteye gelen trafiktir.   • Arama motoru optimizasyonu, sürekli yapılması gereken bir işlemdir. (A process not a project)   • Başarı değerlendirmesi için rakip analizi (competitive analysis) yapılabilir ve rakiplere göre kendi... devam »
 • Google’ın asıl amacı yapılan aramalarla ilgili en doğru sonucu kişilere ulaştırmaktır. Tabi bu aramalarla ilgili sonucu kullanıcılara ulaştırmadan, kullanıcı davranışlarını analiz etmesi en önemli başlangıç noktasıdır. Google henüz, insanların yaptıkları aramayı sonuçlarla kıyaslaması mümkün olmadığından semantik bir arama gerçekleştirememektedir. Bunun en basit örneği, bir televizyon yarışmasında joker olarak arama motoru kullanılmasına müsaade edilmesine rağmen, yarışmacının doğru sonucu arama yaparak bulamamasıdır. Soru, “iki isme sahip olan illerimiz hangileridir”, normal bir kullanıcı ki bu oran tüm arama motoru kullanıcılarının... devam »
 • Seo aslında İnternet üzerinde Web sitenizin davranış biçimini belirler. Sitenize yapılan alt yapı çalışması ile nerelere gideceğinizi aslında en başlardan size göstermeye başlar. Gerek hizmet, gerek pazarlama, gerek eğitim vb. Seo doğru tekniklerle yapılmalı. Öncelikle aceleci olmadan zamana yayarak gerçek yöntemler ve site için sağlıklı olan yollar seçilerek yapılmalıdır. Algoritmaların değişmesi ile artık eski yöntemler çöp olmuş, hatta sitelere kalıcı geri dönüşü olmayan zararlar vermektedir. Yeni yapı Penguen sitemi ile adil bir Seo yapısı sergilenmekte ve artık gerçekçi emekler ile siteler olması gereken yerlere gelmeye başlamıştır.... devam »
 • Site-dışı SEO İşlemleri Bu bölümde web sitenizin dışında yapabileceğiniz SEO değişikliklerinde dair bilgiler bulacaksınız. Öncelikle Google’ın siteleri değerlendirme kriterlerine göz atıp, sıralama değişikliklerinin temelini oluşturan arama motoru algoritmalarından bahsedeceğiz. Backlink kavramıyla ilgil bilgiler verdikten sonra, web siteniz için kullanabileceğiniz link edinme methodlarını sizinle paylaşacağız. google siteleri nasıl değerlendiriyor?   Google’ın bu denli popüler olmasının altında yatan en önemli şey, sunduğu servis çeşitliliğinden öte isabetli arama sonuçları olsa gerek. Pek çoğumuz Google ile tanışma hikayesini bile... devam »
 • Bu yazımızda internette reklam çalışmalarının önemini ve bunların işletmeler & web siteleri için ne kadar doğru çalışmalar olduğunu inceliyeceğiz. Web sitenize ziyaretçi ve müşteri çekmek isteyen herkes bu reklam çalışmalarını yaptırıyor, peki  ne kadar doğru çalışmalar yapıyorsunuz ?   Günümüzde müşteri çevresini genişletmek isteyen işletmeler & web siteler internet reklamlarını kullanıyor. Farklı internet sitelerine görsel reklam vermek, arama motorlarının reklam servislerini kullanmak web sitenizin trafiğine ne kadar etki ediyor ? Hiç şüphesiz bu çalışmaların faydasını göreceksiniz. Fakat... devam »
 • SEO’ da iki ana unsur vardır. Site içi SEO ve site dışı SEO.   Site içi SEO Site içi SEO , belirli bir sayfada yer alan içeriğin düzgün biçimlendirilmiş olması ve sayfaya gelen ziyaretçiyi memnun edecek şekilde içerik yönünden zengin olmasıdır. Örneğin, elmalı turtanın nasıl yapıldığını anlatan bir yazı yazdığınızı varsayalım.   Bu yazının öncelikle bir başlığı olmalı. Başlığın içerisinde anahtar kelimeniz bulunmalı ör: “Elmalı turta tarifi” veya “Elmalı turta nasıl yapılır?” vb. Sonrasında tarifinizi en az 300 kelime olacak şekilde ve çok uzun olmayan paragraflarla ve... devam »
 • Anahtar Sözcükleri Akıllıca Seçin Anahtar sözcükler, müşterilerin sitenizi bulmak için arama motorlarında kullandıkları sözcüklerdir. Amaç, sayfanızı bu sözcük veya ifadeler için en iyi duruma getirebilmektir. İşletmenizi tam olarak yansıtan anahtar sözcükler seçmelisiniz. Potansiyel müşterilerinizi hedefleyecek kadar özel olmalı, ancak çok da daraltılmamalıdır. Büyük olasılıkla birçok anahtar sözcüğünüz olacaktır. En iyi yaklaşım farklı sayfalar için farklı anahtar sözcükler seçmektir. İşletmenizin adı iyi biliniyorsa, hakkımızda sayfasında anahtar sözcük olarak... devam »
 • Anahtar kelime araştırması ve rakip analizi sağlıklı bir SEO projesi için ilk adımdır. Herşeyden önce ayrıntılı bir ön rapor ile müşterinin beklentileri doğrultusunda nelerin gerçekleştirebileceği nelerinse gerçekleştirilemeyeceği konusu henüz yolun başında iken netleştirilmelidir.   Çok basit bir örnek verip konuyu daha netleştirelim. İstanbul’da bulunan “Hürriyet Şarküteri” adlı bir firma Google’da arama sonuçlarında Hürriyet kelimesinde birinci sırada çıkmak istemektedir. Firmanın sahibinin internet ve teknik bilgisi azdır, onun için önemli olan markası olan Hürriyet’tir ve bu kelime ile birinci sırada... devam »
 • Pek çok makale yazarının SEO uyumlu makale dendiğinde aklına gelen ilk şey; birkaç anahtar kelimeyi, makalede geçen toplam kelime sayısına göre değişen tekrarlarla kullanarak yazı yazmak  olduğunu sıkça görüyorum. Bu anahtar kelimelerin neye göre kaç defa ya da popüler deyimle nasıl bir “yüzdelik oranla” geçeceği ise aslında bir nevi şehir efsanesine dönüşmüş durumda… 100 kelimelik bir makale anahtar kelimenin %3 yoğunlukla geçmesi demek, tahmin edebileceğiniz üzere kelimenin 3 defa kullanılması manasına gelir. Ancak bu kelimenin 3 değil de 4 defa kullanılması halinde ne olacağını sorduğum zaman aldığım cevaplar tutarsız,... devam »
 • Öncelikle Web sitenize popülerlik kazandırmakla işe başlayabilirsiniz. Bir çok yayın organı alternatif olabilir. Ancak baktığımızda İnternet ziyaretçisi yine İnternetten gelmekte ve bir sitenin en iyi ziyaretçi kaynağı ilk olarak yine İnternet olmalı. Yani kısacası sitenize ilk adım olarak ziyaretçi trafiği sağlanmalı. Ardından standart Seo standartları ile yola çıkılmalı. Bir sitenin meta ayarları, içerik metin Optimizasyonu, siteye yerleştirilmiş görsellerin Optimizasyonu, hazırlanmış sayfaların birbirine uyumluluğu ve bir o kadar da önemli olan hitap ettiği hedef kitleye olan uyumluluk yani kullanıcı tarafında hazırlanan kullanıcı Optimizasyonu gibi.    ... devam »
 • SEO Hosting’in sitelerime katkısı ne olur?   şöyle düşünün, bir süpermarketiniz var ve bu süpermarkette ürün çeşitliliği çok aşırı. Siz bu süpermarketinizin gelirini daha fazla arttırmak adına gene size ait olan küçük çaplı dükkanlarınız ile desteklemek istiyorsunuz. Sizin bu küçük dükkanlarınıza gelen müşterileriniz aradığını bu dükkanlarda bulamayınca, siz bu şahısları süpermarketinize yönlendiriyorsunuz. bu sayede hem alıcı kaybınız olmuyor, hem de kazancınızı çok daha fazla arttırmış oluyorsunuz. Bu marketlerin aynı alana yönelik olduklarını da düşünecek olursak... devam »
 • Yeni yılda SEO çalışmalarının nasıl olacağına dair ortalıkta dolaşan pek çok bilgi mevcut. Bunların kimi kesin ifadelerle yazılmış ki bana göre hiç bir dayanağı olmayan yazılar. Bir kısım yazılar ise nasıl olabileceği ile ilgili SEO ve Google‘ın psikolojisine hitap eden yazılardır. SEO ’da ne bugün ne de yarın bir kesinlik yoktur. Google’ın yılda yüzlerce defa algoritma değişikliği yaptığı bir ortamda SEO hakkında bu sene kesin olarak bu böyle olacaktır demek, söyleyen kişinin kişisel fikrinden ibarettir ve hiç bir doğruluğu yoktur. devam »
 • Online dünyası bu yıl inanılmaz değişiklikler yaşadı. Sosyal medya hiç olmadığından daha fazla önem kazandı, bobil ve tabletler dünyayı istila etmeye başladı. Google bir çok sitenin canına okudu ve SEO artık eskisinden çok daha fazla kompleks bir kavram haline geldi.   Bütün bu yeni gelişmelerden dolayı 2015 yılında SEO’nun nasıl olacağına dair bazı tahminlerde bulunmak istedim.   Mobile SEO 2015’de Zirve Yapacak   2015 yılını kısaca mobil SEO olarak adlandırmak istiyorum. Çünkü son yıllarda artan mobil trafiğin 2015 yılında zirveye ulaşacağını düşünüyorum. Hatta biraz daha ileri giderek mobil aramaların... devam »
 • Bulunduğumuz dönem herkesin bildiği gibi teknoloji dönemi. Bireyler teknolojinin verdiği imkanları sonuna kadar kullanmaktadır. Özellikle Türkiye'de akıllı telefonlar, sosyal medya ağları, trend yenilikler bağımlılık derecesinde kullanılmakta ve çok çabuk bir şekil de benimsenmektedir. Kurumlarda, teknolojinin nimetlerinden faydalanmalı ve müşteri kitlesini teknoloji sayesinde daha da fazla düzeyde arttırmalı ve yatırımlarını teknoloji alanında yapmalıdır.   Herkesin bildiği gibi ülkemizin %60'ı aktif internet kullanıcısı, kullanıcıların kullandığı tarayıcıların giriş sayfaları Google diyebiliriz. İnsanlar ihtiyaçlarını, sorunlarını, eğlencelerini Google... devam »
 • Sitemizde sizlere Linux bilgileri yanısıra; SEO araştırmaları, webmasterler için çözüm yolları gibi bilgileri vermeyi hedefliyoruz. Site içinde yorum kısımlarından sitemiz ile etkileşimde bulunabilir; farklı kullanıcılardan ya da Samet Yiğit‘ten yanıt alabilirsiniz.   Arama Motoru Optimizasyonu ( SEO ) hakkında sitemizde yer alan içerikler tarafımızca sadece sizlere fayda sağlayabilmek amacı ile farklı bir anlatım tarzı ile dile getirilmiştir. Yazılarımızı inceleyerek yazılar hakkında ki görüşlerinizi ya da önerilerinizi bize iletişim sayfasından iletebilirsiniz. devam »
 • SEO Eğitimi İçin Gerekli Ön Bilgiler Nelerdir?   SEO (Arama Motoru Optimizasyonu - Search Engine Optimization) " SEO Teknikleri"nde kavramları daha iyi anlamak için HTML konusunda kod uygulama mantığını bilmek gerekmektedir. " SEO Eğitimi "ne katılmak için, uzman bir web tasarımcı olmak ön koşul değildir. Seo eğitimi, bu alanda uzmanlaşmak isteyen katılımcılara yönelik bir eğitimdir.   SEO Eğitimine Kimler Katılmalıdır? Web tasarım yapabilen ve Google 'ın dünyadaki etkisini düşünebilen herkes katılmalıdır.  Söyle bir örnek verelim; bir şey satmak veya paylaşmak istiyorsunuz ama insanların bundan haberi yok,... devam »
 • İnternet sektörü  içeriğinde her alanda yayın yapan milyonlarca site barındırmaktadır. Eğer sizde bir site sahibiyseniz ve bu yarışın içerisinde kaybolmak istemiyorsanız, web sayfanızın hızlı bir yükseliş göstermesi için hiç vakit kaybetmeden  seo desteği  almanız gerektiğini bilmelisiniz. Eğer seo konusuna aşina değilseniz, sizlere seo nedir sorusunun cevabınıda kısa ve net bir şekilde sunmaya çalışalım.  Seo , sitenizin belirli çalışmalar sonucunda  arama motorları  sıralamasında üst sıralarda çıkmasını sağlamaya yönelik yapılan geliştirmelerdir. Dolayısı ile arama sitelerinde üst sayfalarda çıkmanız,... devam »
 • SEO Seminerleri - Bilgi başarının temel taşıdır. Siz hȃlȃ işletmenizle internette temsil edilmiyor musunuz? Siz var olan web aktivitelerinizi profesyonelce ve daha başarılı bir şekilde mi biçimlendirmek istiyorsunuz? Pratik yapabileceğiniz şekilde oluşturulmuş SEO seminerlerimizde biz sorularınızı cevaplıyor, size doğru bilgiler sunuyoruz.   Bulunduğunuz yerde, işletmenizin içinde, çalışanlarınızla birlikte arama motoru pazarlama-SEM ve arama motoru optimizasyonu- SEO seminer çalışmaları yapıyoruz. Seminerlerimizin içeriğini ise online pazarda yeni olanlarla olduğu gibi tecrübe sahibi işletmelere göre de hazırlıyoruz.   Çok sayıda atölye... devam »
 • Hazırlanan içeriklere sitedeki mevcut içeriklerden linkler vermek. Örneğin ürün sayfası için ilişkili bir ürüne link vermek ve / veya ilgili ürün için bir araştırma / inceleme yazısına link vermek.     Önemli ve güncel içeriklere ana sayfadan link vermek.   Dönemlere göre aranan içeriği öne çıkarmak; Örneğin sevgililer gününde parfüm ürününü, kurban bayramında bununla ilgili haberleri öne çıkarmak. Bu tip çalışmalar zaten pazarlamanın içerisinde olmakla birlikte google tarafından sitenin en çok ana sayfası ziyaret edildiğinden aranan içeriğe bu... devam »
 • rama motorlarının binlerce sonuç sayfasında yer alabilmek için bir web sitesinin optimize edilmesi gereken birçok noktası vardır. Ancak bu noktaların büyük çoğunluğu, sitenin kullanıcıların kolaylığı için nasıl tasarlandığı ve arama motorları tarafından takip edilebilme yetisine göre şekillendirilmektedir.   SEO açısından on-site optimizasyonu, geçerliliğin yaklaşık %80’nini kapsamaktadır. Yani SEO faaliyetlerinde çok önemli bir rol almaktadır. Yıllar içinde SEO  sektöründe çok fazla değişiklik olmasıyla birlikte, on-site optimizasyonunda da çok sayıda değişim baş göstermiştir. Örneğin, son yıllarda bir web... devam »
 • Herşeyden önce teknik işlesin Websitenizi bir inşaat gibi düşünün. Temeli sağlam olmayan hiç bir bina kalıcı olamaz. Hatta daha inşaat sırasında yıkılabilir. Websiteniz de böyledir. Öncelikle işe kodlarınızla boğuşarak başlayacaksınız. Sağlam bir xhtml ve css bilginizin olması gerekiyor bu aşamada. Kodlama yapılırken google’ın önem verdiği yerleri özenle yapmalısınız. H etiketleri kullanmalı, sayfanızdaki resimlere mutlaka açıklama eklemeli, head kodlarınız ile başlığınızı, anahtar kelimelirinizi ve açıklamanızı düzgün, yeterli uzunlukta ve özenli bir şekilde girmelisiniz. Daha sonrasında içeriğinizi yapılandırırken mümkün mertebe... devam »
 • Sitemiz düzgün bir sunucudan aldık. Düzgün dediğim tanındık yani hiçbir sorunu olmayan sunucudan bahsediyorum. Sonra güzel bir tema (wordpress için hızlı temaları seçmenizde yarar var), kodlama hatası olmayan, css dosyaları dağınık olmayan, javasc-riptleri dağınık olmayan, seçtikten sonra zaten işin büyük bir bölümünü tamamlamış oluyorsunuz.   Sonrasında siteye içeriklerimizi giriyoruz ve daha önceki makalelerimizde de bahsettiğimiz gibi sitemize 1 ay boyunca link alımı yani backlink alımı yapmıyoruz. Bu süreçte sitenize devamlı içerik girmenizde yarar var çünkü backlink alımından sonra site... devam »
 • SEO Nedir?   SEO , Türkçe'de arama motoru optimizasyonu için kullanılan ve İngilizcesi search engine optimization olan bir kelime grubunun kısaltması.   SEO , sitenizi arama motorlarına uygun bir hale getirerek sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırma işlemi olarak da tanımlanabilir.   SEO Nasıl Yapılır?   Arama motorlarının sitenizi anlamasına yardımcı olmak için aşağıdaki SEO 'ya başlangıç seviyesindeki basit ipuçları size yardımcı olacaktır.   Yeni bir site kurdunuz ve siteniz arama motorlarında yer almıyorsa işe öncelikle sitenizi SEO 'ya uygun bir şekilde optimize etmekle... devam »
 • Seo bir web sitesinin bilinirliğinin ve popülaritesinin doğal yollarla artırılması esasına dayanmaktadır. Devasa bir ağda bilinmeyen bir site yok hükmünde olacağından dolayı da seo çalışmaları çok büyük bir önem düzeyine sahip olmaktadır. Siteye yapılan bakım ve onarım çalışmaları, anahtar kelime düzenlemeleri, etiketlerin düzenlenmesi, backlink çalışmaları vb. gibi çalışmalar ile siteler daha geniş bir kitle tarafından görülmek için hazırlanmaktadır. Özellikle e-ticaret siteleri için çok büyük bir önem teşkil eden seo işlemleri ideal çözümler sunmaktadır. Bu süreçte yapılan... devam »
 • Seo bir web sitesinin bilinirliğinin artırılması için yapılan çalışmalar bütünü olmaktadır. süreçleri bir web sitesinin popülaritesinin artırılması için çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Anahtar kelime düzenlemeleri ile seo sürecinde arama motorlarına optimize edilen siteler daha ön planda olmaktadırlar. Bu sayede siteler kullanıcılar tarafında daha iyi bir şekilde görülmektedirler.   Mobil Optimize Mobil cihaz kullanımının artış göstermesi ile birlikte bu cihazlara uygun seo çalışmalarının yapılması da aynı ölçüde önem teşkil etmektedir. Durum böyle olunca da mobil cihazlarında... devam »
 • Sitemizde güncel SEO (Search Engine Optimization: Arama Motoru Optimizasyonu) yazılarını okuyabilirsiniz. Son yapılan algoritmik (Arama motorları tarafından sıralamaların şekillenmesini sağlayan matematik temelli formüller ve kriterler dizisi) güncellemeler ile yeni nesil SEO stratejileri kullanılması gerekmekte. Kullanıcı odaklı Arama Motoru Optimizasyonu uygulama tekniklerimiz ile hem kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutabilir, hem de kullanıcı odaklı (Arama Motorları için oluşturulmamış, insanların faydalanması için oluşturulmuş site)’ ler oluşturmak için fikir edinebilirsiniz. Kullanıcı memnuniyeti açısından bu oldukça önemlidir.   Sizlerde SEO hakkında... devam »
 • İlgili ayara ulaşmak için: Yönetim Paneli > Ürünler > Toplu İşlem > Seo adımlarını izlemelisiniz. Bu sayfadan ürünlerinizin seo ayarlarını toplu bir şekilde değiştirebiliyorsunuz.   Bunun için izlemeniz gerek yol: Seo ayarlarını değiştirmek istediğiniz ürünleri seçiniz ve "Toplu İşlem" butonuna tıklayınız. Ürünlerinizin seo ayarlarını değiştirirken uygulamak istediğiniz seo ayarını ürünlerin markasına,modeline ve kategorisine seçim yapıp uygulayabiliyorsunuz. Eğer sadece seçili olan ürünlere uygulama yapmak istiyorsanız "Sadece Seçili Ürünlere Uygula" butonuna... devam »
 • Seo ingilizce olarak Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu’dur. Adından da anlaşılacağı gibi Seo arama motorlarında sitelerin üst sıralara çıkmasına yönelik yapılacak çalışmaları içerir.   Sitenizde ya da sayfanızda yer alan bilgi, hizmet ya da satışların daha çok kitleye ulaşması için Seo bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.  İşte önemli ipuçları;   Link aldığınız sitelerin güvenilir olduğuna emin olun. Eğer link alacağınız siteyi değiştirme imkanınız yoksa yani bu linki almak zorundaysanız, nofollow tag’lar kullanmanızda fayda var.   Sitenizde yayınlayacağınız makalenin... devam »
"Arama Motoru Optimizasyonu (Seo)" kategorisine ait alt kategoriler
 
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste