Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

Perakende dünyası için e-ticaret ipuçları
Ekonomik kriz dönemlerinden bile karlı çıkmayı başaran sektörlerden biri olan e-ticaret, perakende dünyası başta olmak üzere, online’a yatırım yaparak satışlarını artırmak isteyen tüm firmalar tarafından ilgi görüyor.
 
Geleneksel ticaret yaparak perakende dünyası içinde yer alan firmalar, var olan fiziksel mağazaları nedeniyle e-ticareti sadece bir reklam ve pazarlama kanalı olarak görebiliyor. Ancak e-ticaret başlı başına bir sektör. Bu nedenle perakende dünyasının online’a adım atmadan önce bu sektörü yakından incelemelerinde fayda var.
 
Biz de IdeaSoft olarak işini internete taşımak isteyen perakendecilerin sektör hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayacak bazı ipuçlarını biraraya getirdik…
 
Hedef kitleyi tanımak E-ticarette tıpkı geleneksel perakendecilikte olduğu gibi öncelikle firma olarak kimlere hitap ettiğini bilmeniz gerekiyor. Çünkü online dünyada başarılı olabilmek için hedef kitlenizin istek ve ihtiyaçlarını gözden kaçırmamanız önem taşıyor.
E-ticaret sitenizin ziyaretçileri hakkında edineceğiniz her türlü bilgiyi analiz ederek, veri haline getirmek ve bu paralelde stratejiler oluşturmak, sitenizin ziyaretçi sayısını artırabileceği gibi müşteri sadakati de oluşturur.
 
Strateji oluşturmak
 
Fiziksel bir mağaza açılmadan önce detaylı çalışmalar yapılır. Mağazanın tasarımından, satış hedeflerine kadar pek çok araştırma yapılır. Benzer çalışmaların e-ticaret sitesini yayınlamadan önce de gerçekleştirilmesi gerekiyor.
 
Teknolojik altyapı, güvenlik sistemi, içerik, pazarlama araçlarının belirlenmesi gibi stratejilerin oluşturulması bu çalışma döneminin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Bu anlamda müşteri ihtiyaçlarının belirlenmesi ve e-ticaret sitesi üzerinden bu ihtiyaçları karşılayacak çalışmalar yapılması ve dijital pazarlama stratejilerinin somut olarak belirlenmesi bu noktada gözden kaçılmaması gerekenlerden birkaçı.
 
Kusursuz bir altyapı oluşturmak
 
Perakende dünyasından online dünyaya geçerken, işe doğru bir şekilde başlamak ve sektörde kalıcı hale gelmek için mutlaka ihtiyaç duyacağınız gereklilikler arasında kusursuz bir e-ticaret altyapısı geliyor. Bu konuda bilgi sahibi olmanız gereken her türlü teknik ayrıntıyı sizin yerinize düşünen bir ortağınızın olmasında büyük yarar var. Binlerce firmanın e-ticaret taşınması konusunda etkili çözümler sunmuş olan IdeaSoft bu konuda en büyük yardımcınız olabilir.
 
Farklı olmak
 
E-ticaret rekabetin yoğun olduğu bir mecra. Bu nedenle online dünyada mutlaka sizin yaptığınız işi yapan, benzer ürünler satan firmalar olacaktır. Onlardan ayrılmanız ve kendi hedef kitlenizi yaratmanız için potansiyel müşterilerinize bir fark sunuyor olmanız gerekebilir.
 
Bu anlamda herkesin yaptığından farklı kampanyalar yapmak, potansiyel müşterilerde satış isteği uyandırabilecek pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmek işe yarayabilir.
 
Siz de perakende dünyası içinde yer alan bir firmaysanız ve işinizi online’a taşımak istiyorsanız bu ipuçlarından faydalanarak e-ticarete adım atabilirsiniz. İyi bir e-ticaret markası olmak ve geleneksel ticarette yakaladığınız başarıyı e-ticarette sürdürmek için hemen IdeaSoft demo hesabınızı oluşturun ve size özel e-ticaret çözümlerinden yararlanın…
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste