Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

E-ticarete giriş sürecindeki başlıca önemli adımlar
E-ticarete giriş, aslında işinden çıkılamayacak kadar zor bir süreç değil. Fakat yine de e-ticarete giriş süreci; atılması gereken adımları sırasıyla ve titizlikle atmayı, konuyla ilgili terminolojiye hakim, istekli, azimli ve biraz da özverili olmayı gerektiriyor.
 
E-ticarete giriş sürecine, öncelikli olarak işinizi en iyi şekilde yansıtan ve akılda kalıcı bir “alan adına” (domain) sahip olarak başlamanız gerekiyor. Web sitenizin adı ve adresi anlamına gelen alan adı, aynı zamanda internette yer almak için sahip olmanız gereken kimliğiniz de olduğu için; bu adı seçerken dikkatli ve özenli olmanızda yarar var.
 
Peki e-ticarete giriş sürecinizde atmanız gereken diğer önemli adımlar hangileri?
 
Sunucu (hosting) kiralama
 
E-ticarete giriş için atmanız gereken diğer önemli adımlardan birisi de, e-ticaret siteniz için internette bir yer; yani bir sunucu kiralamak. Web sitenizdeki tüm içeriklerin yer alarak saklanacağı ve kullanıcıların erişimine açıldığı alan olan sunucunuzu kiralama; siteniz için güvenilir bir barındırma servisi almanız ve müşterilerinize güven vermeniz açısından son derece önemli. Ideasoft olarak hosting alanının ve güvenilirliğinin önemini bildiğimiz için, biz akıllı paketlerimiz ile birlikte sınırsız veri alanı sunmaktayız.
 
Site tasarımı
 
Sunucunuzu belirledikten sonra, e-ticarete giriş için sitenizin tasarım aşamasına geçmenizde yarar var. Bu adımda sitenizin tasarımının, çekici olduğu kadar yalın olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü sitenizi ziyaret eden kullanıcıların; istedikleri ürünlerin sayfalarına hiçbir karışık olmadan, hızlıca erişebilmeleri son derece önemli. Bunun için, gerekirse sitenizin tasarımıyla ilgili olarak profesyonel bir yardım da alabilirsiniz. Dilerseniz, IdeaSoft’un bu konuda sunduğu tasarım seçenekleri hizmetiyle; büyük bir rahatlıkla, kendi özgün site tasarımınızı oluşturabilirsiniz.
 
Ödeme seçeneklerini netleştirme
 
E-ticarete giriş sürecinizde müşterilerinize, ödeme konusunda her türlü kolaylığı ve konforu sağlamanız için; sitenizde farklı ödeme biçimlerini kullanmanızda büyük yarar var. Çünkü müşterilerinizin bir kısmı kredi kartıyla ödeme yapmak isterken; diğer bir bölümü havale/ EFT veya farklı ödeme sistemlerini tercih edebilir. Bu nedenle, kredi kartıyla satış yapabilmeniz için bankalara sanal POS başvurusunda bulunmanız; PayU, BKM Express vb. ödeme sistemleri ve havale/ EFT ile satış için ise, şirket bilgilerinizle birlikte gereken bankalarda hesap açtırmanız gerekiyor. Bu anlamda geniş entegrasyon çözümleri sunarak bu konuda size destek olabilecek; IdeaSoft gibi bir altyapı sağlayıcısıyla, ayrıntılarla vakit kaybetmeden işinize odaklanabilirsiniz.
 
Satış hedefi belirleme
 
E-ticarete giriş yaparken elinizde mümkün olduğunca detaylı bir iş planınızın olmasında yarar var. Bu anlamda, işinizi büyütme nedeniniz ve biçiminiz konusunda gerçekçi bir fikre sahip değilseniz; rakiplerinizin sitelerinden veya ticaret birlikleri vb. gibi kaynaklardan pazarın durumuna dair bilgi almanızı öneririz. Çünkü bir satış hedefinizin olmaması; bundan sonra nereye, ne kadar yatırım yapacağınızı netleştirmenize de engel olabilir. Bu ise teknik altyapı, dijital pazarlama gibi konulara ayıracağınız bütçenin yetersiz kalmasına neden olabilir.
 
Pazarlama hedef ve stratejilerine karar verme
 
E-ticarete sağlam bir giriş yapmak için, öncesinde dijital pazarlama hedeflerinize, hedefinize en uygun stratejilerinize ve hangi dijital pazarlama araçlarını kullanacağınıza karar vermeniz son derece önemli. Çünkü bu anlamda; SEO, sosyal medya, içerik ve e-posta pazarlama gibi dijital pazarlama araçları başlıkları altında belirlediğiniz stratejiler, toplamda sitenizin dijital pazarlama başarısı konusunda da belirleyici olabilir.
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste