Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

E-ticaret sitenizin sosyal medya stratejisi ne kadar başarılı?
E-ticaret sitenizin pazarlama stratejilerinin doğru şekilde belirlenmemesi; kampanyalarınızın başarısızlıkla sonuçlanmasına ve site satışlarınızın beklenenin altında kalmasına neden olabilir. Bu anlamda; sitenizin hedefleri doğrultusunda, doğru bir pazarlama stratejisi oluşturmanız önem taşıyor.
 
E-ticaret siteniz için belirlediğiniz hedefler doğrultusunda; sosyal medya stratejinizi oluşturduğunuzu düşünelim. Peki bu stratejinin başarılı olup olmadığını nasıl anlarsınız? Eğer başarılı olmadığını düşünüyorsanız, bu konuda başka neler yapabilirsiniz?
 
İşte, e-ticaret siteniz için oluşturduğunuz sosyal medya stratejinizin başarılı olup olmadığını anlamanın yolları ve başarılı bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmanın yolları…
 
Hedef kitlenizin hareketlerini izleme
 
E-ticaret siteniz için oluşturduğunuz pazarlama stratejisinin başarı ölçütlerinden biri; hedef kitlenizin sağladığı etkileşim. Kullanıcıların sosyal medya platformlarındaki hareketlerini izlemek, sitenizde ya da diğer dijital platformlarda markanız hakkında yapılan yorumları takip etmek etkileşim takibi yapmak için etkili bir yol olabilir.
 
Bu konuda birkaç yol izleyerek ve sosyal medya sitelerindeki bazı göstergelerle, bu ‘hareketleri’ kolayca görebilirsiniz. Örneğin, Facebook’ta paylaştığınız bir gönderiyi kaç kullanıcının ‘beğendiğini’ veya ‘paylaştığını’ ya da Twitter’da, kaç kullanıcının tweet’lerinizi ‘favorileri’ arasına aldığını veya “retweet” ettiğini görebilirsiniz.
 
Sosyal ağlarda kullanıcıların hareketlerini izleyebilmek için site içi araçlar dışında Hootsuite, Social Mention, TweetDeck gibi özel izleme araçlarından da yararlanabilirsiniz.
 
İçerik etkileşimlerini analiz ederek ve kullanıcı eğilimleri saptayarak daha başarılı sosyal medya paylaşımları geliştirebilirsiniz. Böylece, takipçileriniz için yararlı içerikler ve olumlu deneyimler oluşturma konusunda da daha planlı olabilirsiniz.
 
Takipçi sayılarındaki artış
 
E-ticaret siteniz için oluşturduğunuz bir pazarlama stratejisinin başarı ölçütlerinden bir diğeri de; sitenizin sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayısının artması. Çünkü takipçi sayınızdaki artış aynı zamanda, sosyal medya kampanyalarınızın başarılı olduğunuzu gösterir ki bu da, ancak kampanyanızı doğru bir strateji üzerine konumlandırmanız durumunda gerçekleşebilir. Fakat sitenizin sosyal medya hesaplarındaki takipçilerinin tümünü müşteriye dönüştürebileceği gibi bir yanılsamaya kapılmamanızda da yarar var.
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste