Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

E-ticaret sitenizin içerik pazarlamasında başarılı olması için 3 ipucu
Sitenizin pazarlama hedefiyle paralel bir içerik planı oluşturmak, e-ticarette uzun vadeli bir başarının olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Oluşturulan kaliteli içerikler, yalnızca sitenizin marka imajı açısından değil; potansiyel müşterilerinin dönüşümü adına da önemli bir yere sahip.
 
Çeşitli cezbedici görüntülere sahip bir dizi video içeriği oluşturma veya düzenli olarak güncellenen bir blog’a sahip olmak gibi, değerli içerikler oluşturma çabalarının hepsi, kullanıcı deneyimine katkı sağlıyor. Bu anlamda, e-ticaret sitenizden satışa sunduğunuz ürünlere göre içerik türleriniz değişse de; temel kurallar değişmiyor; içerik pazarlaması e-ticaret sitelerinin satışlarını artırıyor. Bu nedenle e-ticaret siteleri, içerikler sayesinde elde ettiği trafikle yüksek bir kârlılığa ulaşıyor.
 
Peki e-ticaret sitenizin içerik pazarlama stratejisini nasıl geliştirebilirsiniz?
 
1. Değerli içeriklerle etkili bir blog oluşturun
 
İçerik pazarlama, e-ticarette hızla bir trend haline dönüştü. Bu anlamda içerik pazarlama stratejileri içerisinde, mevcut müşterilerinizi elinizde tutmanızın en iyi yollarından biri; e-ticaret sitenizle ilgili tüm haberlere, bilgilendirmelere ve fayda sağlayan içeriklere ulaşılabilecek bir blog oluşturmak. Çünkü bu sayede; ürününüz, başarılarınız ve tüm diğer şirketlerle ilgili müşterilerinizin ilgilenebileceği duyurular ve bilgilendirmeler için blog’unuzu kullanabilirsiniz. Ancak bu konuda bir var olan veya potansiyel müşterinin ilgileneceği içerik türleri konusunda doğru tespitler yapmanız önem taşıyor.
 
Blog’unuzdaki içeriklerde, e-ticaret sitenizin SEO çalışmaları içerisindeki belirlediğiniz anahtar kelimeleri kullanmanız da son derece önemli. Ayrıca, trafik çekmek ve takipçilerinizle etkileşim kurmak amacıyla; e-ticaret sitenizin sosyal medya sayfalarından blog’unuzu paylaşmanızda da yarar var.
 
2. Etkileyici görsellerle ürünleri öne çıkarmak
 
E-ticaret sitelerinde yer alan ürün görselleri müşterilerin satın alma kararı vermesinde belirleyici bir rol oluyor. Bu nedenle görsellerinizin yüksek kalitede olması ve profesyonel görünmesi gerekiyor. Çünkü ancak bu sayede potansiyel müşterilerinizi, ürünlerinizi satın almaya teşvik edebilirsiniz. Bu anlamda, ürünlerinizi yalnızca göstermekle kalmayıp; görsellerinizle, onları tercih edilebilir hale dönüştürebilmeniz son derece önemli.
 
Ayrıca araştırmalara göre; kullanıcıların yüzde 45’den daha fazlası, alışveriş esnasında sosyal medya göz attığı için, görsellerinizi sitenizin sosyal medya sayfalarında paylaşmanızda da yarar var.
 
3. Çarpıcı videolarla akılda kalıcılığınızı artırın
 
E-ticaret siteleri, müşterileriyle etkileşim kurmak amacıyla video içeriklerinden yararlanabiliyor. Videolar, sitenize ziyaretçi çekmek ve onları ürünlerinizin/ hizmetlerinizin nasıl çalıştığını göstermek için son derece etkileyici araçlar… Ancak videolarınızı mümkün olduğunca kısa tutmanız ve her videonuzun tek bir konuda olması bu anlamda önem taşıyor. Araştırmalara göre, öğretici videoların 45 ile 90 saniye arasında bir uzunlukta olması; izleyenlerin ilgisini çekmek ve gereksinim duydukları bilgileri almaları için yeterli oluyor.
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste