Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

E-ticaret siteniz için online satış artırma yöntemleri
Günümüzde firmalar satış ve pazarlama faaliyetlerini giderek dijital platforma kaydırıyor. Hem büyük ölçekli firmalar hem de küçük ve ortak ölçekli işletmeler online satış siteleri kurarak ürün ve hizmetlerini bu kanallardan müşterilerine ulaştırıyor. Ancak her alanda olduğu gibi online satış alanında da zorlu rekabet koşulları var. Bu nedenle, firmalar online satış artırma yöntemleri arasından en yüksek verimi sağlayacak alternatifleri araştırıp rakiplerinin önüne geçmeye çalışıyor.
 
Bununla birlikte, her firmanın tercih edeceği online satış artırma yöntemleri farklılık gösterebiliyor. Bazı firmalar e-posta pazarlamasıyla online satışlarını artırmayı hedeflerken, kimi firma da e-ticaret sitesini mobile taşıyarak mobil uygulamaların avantajlarından faydalanıyor. Peki, bu yöntemlerin yanı sıra e-ticaret sitenizin online satışlarını artırmak için uygulayabileceğiniz diğer alternatifler neler olabilir? İşte firmaların uyguladığında rekabet avantajı sağlayacağı online satış artırma yöntemleri…
 
Ürün çeşitliliğine önem vermek
Firmalar fiziksel mağazalarda yer konusunda sıkıntı yaşayabilecekleri için sınırlı sayıda ürünü sergileyebiliyorlar. Ancak online alışveriş sitelerinde ürünlerini müşterilere sunarken daha özgür davranabilirler. Eğer siz de online satışlarınızı artırmak istiyorsanız, farklı kategoriler altında tüm ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Ancak müşterilerle buluşturacağınız ürün çeşitlerini belirlerken, mutlaka hedef kitlenizi analiz ederek bir yol haritası çizmenizde fayda var. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarına hitap eden bir ürün yönetimiyle satışlarınızın artmasını sağlayabilir.
 
Görsel kullanımı
Online alışveriş sitenizde ürünlerinizin fotoğraflarına yer vermeniz müşterilerinizi etkilemenizi sağlar. Hatta ürünlerin mankenler üzerinde denenmiş hallerinin yer aldığı fotoğraflar müşterilerin kafasında daha olumlu bir algı yaratabilir. Müşterilerinizin dikkatini daha fazla çekmek istiyorsanız, ürünlere ait farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları da sitenize ekleyebilirsiniz.
 
Canlı müşteri desteği sunmak
Sitenizi ziyaret eden müşterilerinizin incelediği ürün ya da hizmetlerle ilgili kafasında bazı soru işaretleri olabilir. Sorularını cevaplayacak birini bulamadığında da rakip bir alışveriş sitesini tercih edebilirler. Sitenizde müşterilerinizin aklına takılan soruları cevaplandıracağınız canlı müşteri desteği sunmanızda fayda var. Ayrıca, müşterilerinize canlı destek sunarken günlük konuşma diline yakın bir dil kullanmanız, daha sıcak ilişkiler kurmanızı sağlayabilir.
 
Kampanya ve promosyonlar
Müşteriler birçok alışveriş sitesindeki alternatifleri değerlendirdikten sonra bir ürün ya da hizmeti satın almaya karar veriyor. Dolayısıyla müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerin tercih edilmesi için, rakip sitelerden daha uygun fiyatlar sunmanızda fayda var. Bunun yanı sıra, sitenize yeni üye olmuş ve alışveriş yapma konusunda tereddüt yaşayan müşterileriniz için, Kişiye özel indirim kuponları ve promosyonlar sunmanız da satışlarını artırabilir. ya da bir ürün alındığında ikinci ürünü ücretsiz sepete eklemek müşterilerinizi daha fazla ürün satın almaya yönlendirebilir.
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste