Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

E-Ticaret Siteleri İçin 10 Tasarım İpuçu

E-ticaret sitelerinde en önemli faktörlerden birisi iyi bir ara yüz olmaktadır. 01Kullanıcılar site içerisinde keyifli bir şekilde alışveriş yapıp ürünleri incelerken ara yüzü kullanmakta güçlü çekmemeliler. Onun içinde ara yüz kullanışlı olmalıdır.

Hosting
Web sitenizin performansı çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Performansı etkileyen en önemli faktörlerden birisi de hosting seçimleri olmaktadır. Verimsiz bir hosting geç veri alışverişine neden olacaktır. Buda sitenin performansını düşürüp kullanıcıların uzaklaşmasına neden olacaktır. Böyle bir durumlar karşılaşmamak için iyi bir hosting seçimi yapılmalıdır.

Performans
Web sitesinin performansının çok büyük bir önem teşkil ettiğine değinmiştik. Site içerisinde hız iyi bir düzeyde olmalıdır. İnsanlar artık hızın peşindedirler. Bu yüzden de yavaş yapılara tahammülleri yoktur. Rekabet alanının çok olduğu bir dönemde de bu ve bunun gibi etkenlere dikkat edilmelidir.

Arama Kutucukları
E-ticaret
sitenizde binlerce ürün olabilir. Bunlara ulaşmak içinde kolay bir yol ve yöntem oluşturulmalıdır. Kullanıcılar istedikleri ürünlere ulaşmak için zaman harcamaması gerekmektedir. Bir arama kutucuğu ile bulmak istediğini yazıp ulaşabilmesi çok önemlidir.

Renkler
E-ticaret
sitenizin tasarımında dikkat edilecek bir diğer öğe ise renkler olmaktadır. Renklerin tasarımla uyumlu bir şekilde olup göz yorucu olmaması gerekmektedir. Kullanıcılar sitenizde uzun süreler geçirdiğinde renklerden dolayı göz yorulmaları yaşamaları hoş bir durum olmayacağı gibi faydalı da olmayacaktır.

Tanıtım
E-ticaret
sitenizin belli düzeyde verim getirmesi için reklam ve tanıtımlarınızın iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Sitenize koyduğunuz bir ürünü en iyi şekilde açıklayıp bilgilendirmeler yapmalısınız. Bu sayede ürünü satın alan müşterinin kafasında da herhangi bir soru işareti kalmayacaktır.

Breadcrumbs
E-ticaret
sitenizde bu ve bunun gibi yapılar büyük bir önem teşkil edecektir. Yan bölümlere konumlandıracağınız bu yapılar ile daha kullanışlı bir site yapısı oluşturulacaktır. E-ticaret sitesinde dikkat edileceklerden birisi ise kullanım kolaylığı olduğu için bu öğe de büyük oranda önem teşkil etmektedir.

Kayıt İşlemleri
E-ticaret
sitenize üye alırken üyelik kayıt formunuzda gereksiz bazı ayrıntılardan kurtulun. Kısa ve öz bir form hazırlayıp kullanıcılarınızın hizmetine sunun. Uzun hayat hikayelerine ihtiyaç duyulmayacağı gibi kullanıcının zamanını almaya da gerek yoktur.

Fiyatlandırma
Fiyatlandırma e-ticaret sitesinde önemli bir konu olmaktadır. E-ticaret siteleri aracılığıyla satılan ürünler reel piyasaya göre daha avantajlı olmaktadır. Sizde bu kritere uyarak daha geniş müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz. Zarar görmeden uygun bir fiyat politikası daha başarılı sonuçlar getirecektir.

Test
E-ticaret sitenizde son olarak yaptığınız çalışmaları test etmeniz gerekmektedir. Yapılan çalışmaların ne derece verimli olduğu test edilerek daha verimli bir sürece sahip olunabilir. Destek gereken yere bu sayede gerekli uygulamayı da kolayca yapabilirsiniz. İyi bir takip mekanizması ile yapılanlar kontrol edilmelidir.

 
 

Etiketler

E-TİCARET
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste