Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Eticaret »

Başarılı bir e-ticaret sitesi kurmanın 5 sırrı
Başarılı bir e-ticaret sitesi kurabilmek için, müşterilerin beklentilerini iyi bilen ve bunları karşılayabilecek iyi bir tasarım ve içerik hazırlamak, sitenin beklenen başarıyı elde edebilmesi için önemli bir faktör olabilir. Bu anlamda ziyaretçilerin doğru bilgilendirildiği ve aradıkları ürünlere kolay ulaştığı bir e-ticaret sitesi için başarılı bir tasarıma sahip olmayı ilk adım olarak değerlendirebiliriz.
 
Tasarımın yanı sıra kullanım kolaylığı da potansiyel müşterilerin siteden memnun ayrılması ve tekrar bu siteden alışveriş yapması için önemli bir nokta. Bu anlamda sipariş sisteminin kolaylığı ve güvenilirliği e-ticarette müşteri memnuniyetinin vazgeçilmez unsurlarından biri. Başarılı bir e-ticaret sitesi oluşturmak için dikkat edilmesi gereken diğer unsurları da sizler için bir araya getirdik…
 
1.Ürün özelliklerinin ayrıntılı anlatımı
 
E-ticaret sitenizde satışı yapılan ürünlerin özelliklerinin sitede ayrıntılı bir şekilde yer alması ziyaretçilerin ürün tercihlerini doğru yapabilmesine yardımcı olur. Bu nedenle müşterilerinizin satın aldıkları ürünlerin özelliklerinden tamamen haberdar olması sitenin daha çok tercih edilmesini sağlayabilir. Başarılı e-ticaret sitelerini incelediğinizde de ayrıntılı ürün özelliklerinin en çok dikkat çeken noktalardan biri olduğunu görebilirsiniz.
 
2.Görsellerin etkin kullanımı
 
İnternet üzerinden alışveriş yapan müşteriler alacakları ürünü dokunarak seçemedikleri için ürün fotoğrafları ayrı bir önem taşıyor. Kullandığınız ürün görsellerinin kaliteli olmasının yanı sıra çeşitliliği de ziyaretçilerin ürünle ilgili bilgi sahibi olmasını kolaylaştırabilir.
 
3.Alternatif sunmak
 
Eğer e-ticaret sitenizde, farklı ürün kategorilerinde farklı ürünler pazarlıyorsanız bu ürün çeşitliliğini ziyaretçilerinize etkili bir biçimde sunabilmenizde büyük yarar var. Örneğin aynı ürünün farklı renk seçenekleri varsa ziyaretçi bu farklı renkteki ürünlerin her birini sitede görmesi ve alternatifler hakkında fikir sahibi olmasında fayda var. Bu nedenle e-ticaret sitenizin tasarımınızı, ziyaretçilerin olabildiğince fazla alternatif görebileceği şekilde oluşturulması etkili olabilir.
 
4.Site içi gezinme kolaylığı
 
Site navigasyonunuzun kullanıcı dostu olması e-ticaret sitenizin başarısını doğrudan etkileyebilir. Bu anlamda sitenizin navigasyonuna, potansiyel müşterilerinizin gözüyle bakabilmeniz müşterilerinize daha iyi hizmet sunabilmenize yardımcı olur. Ayrıca arama seçenekleri arasına koyacağınız filtrelerle ziyaretçilerin aradıkları spesifik ürünlere ya da kategorilere ulaşımlarını kolaylaştırabilirsiniz. Son olarak da ödeme seçeneklerinin çeşitli ve kolay olması müşterilerin satın alma kararını dolayısıyla e-ticaret sitenizin başarısını etkileyebilir.
 
 

Etiketler

yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste