Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

Sosyal Medya ile SEO Yapma Mantığı
Sosyal Medya ile SEO Yapma Mantığı
Başta Google olmak üzere bütün arama motorlarının temel işlevi kullanıcılarına her zaman en doğru ve en kullanışlı sonucu sunmaktır. Bunun için kendilerini sürekli değiştiren ve geliştiren arama motorları 2015 ‘te de gelişmeye devam edecek. 2015 ‘te SEO ile ilgili en önemli unsur ve gelişmelerin neler olabileceğine dair öngörülerde bulunalım.
 
Sosyal İmleme Out – Sosyal Medya İn
Değişen kullanıcı davranışları, arama motorlarının da yeni algoritmalarını belirlemekte ve seo çalışmalarının işleyişini değiştirmektedir. Sürekli gelişen internet kullanım alışkanlıkları seo çalışmalarının da sürekli farklı davranışlarla uygulanmasını gerektiriyor. Ancak eskide kalmış onlarca teknik hala birçok websitesi ve seo uzmanı tarafından hiç çekinmeden uygulanabiliyor. Aslında backlink kavramını bilen ve bunu uygulayabilen kişilerin seo uzmanı olarak kendilerini lanse etmeleri sektördeki en temel sorunlardan bir tanesini oluşturmakta ve bu yazıda bahsedeceğimiz gibi onlarca hatanın meşru görünmesini sağlamaktadır.
 
Yeni Sitelerde Seo Planlaması
Yeni web sitelerinde seo başlangıcı ve bu seo çalışmalarının şiddeti en kritik konulardan bir tanesidir. Öncelikle hangi sektörden olursa olsun, mutlaka düzenli güncel içerik eklenmesi son derece önemlidir. Bunların yanında siteye ait sosyal medya hesaplarının olması ve bu hesaplarda yeni içeriklerin paylaşılması da başlangıç için yapılmalıdır. Ancak indexi ve takipçisi dahi olmayan bu hesapların seo anlamında çok da fayda sağlayacağı söylenemez. Bu sebeple sosyal medya reklamları ile takipçilerinizi az da olsa arttırmanızda fayda var. En azından bu paylaşımlarda ziyaretçi artışı ve hızlı indexlenme imkanı sağlayacaktır. Bu da ziyaretçilerinizin içeriklerinizle eş zamanlı artışı için oldukça etkili bir yöntem olacaktır
 
Sosyal Medya’da Seo Etkeni
Sosyal medya seo işlemleri için genellikle hesaplar açılarak sadece simgeleyen bir sayfa sorumluluğu yüklenmektedir. Fakat sosyal medya hesaplarının optimize edilerek siteler kadar başarılı sıralamalar elde etmesi kişilerin sosyal medya hesaplarına vereceği önemi arttırdı.
 
Yeni Sitelerde Seo Başlangıcı
Bir sitenin seo başlangıç sürecindeki ilk adımı mutlaka sosyal medya ile olmalıdır. Web sitesine ait sosyal medya hesapları açılarak, sektörden ilgili kişilerin takibi sağlanmalı ve düzenli aralıklarla güncelleme, duyuru ve paylaşımlar yapılmalıdır. Artık sosyal medya optimizasyonu (smo) seo için en önemli kriterler arasındadır. Tabi sosyal medyadaki aktiflik, paylaşım beğeni ve yorum oranları gibi sosyal etkinliklerin yoğunlukları da önemlidir.
 
Seo Bazlı Site Nasıl Oluşur
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizler için seo bazlı siteler nasıl oluşur onun hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyorum. İlk olarak her zaman yapılması gereken bir adet domain ve iyi bir host firmasından hotsunuzla başlamaktadır. Daha sonra kendinize ait bir strateji çizmeniz gerekmektedir. Seo demek sadece backlink almak tanıtım yazısı satın almak ne bileyim sosyal medyada aktif olmak değildir. Kendinize özgü bazı eklemeler yapmak zorundasınız. Benim stratejimi sizlere örnek olarak göstereceğim sizlerde bu yol üzerinden giderek siteniz için daha sağlıklı bir seo yapmış olursunuz.
 
 

Etiketler

Sosyal Medya,SEO
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste