Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

SEO Stratejileri 2015 Yılında Yeni Uygulamaya Alanları
Seo bir web sitesinin bilinirliğinin artırılması için yapılan çalışmalar bütünü olmaktadır. süreçleri bir web sitesinin popülaritesinin artırılması için çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Anahtar kelime düzenlemeleri ile seo sürecinde arama motorlarına optimize edilen siteler daha ön planda olmaktadırlar. Bu sayede siteler kullanıcılar tarafında daha iyi bir şekilde görülmektedirler.
 
Mobil Optimize
Mobil cihaz kullanımının artış göstermesi ile birlikte bu cihazlara uygun seo çalışmalarının yapılması da aynı ölçüde önem teşkil etmektedir. Durum böyle olunca da mobil cihazlarında aynı bilgisayarlar gibi bir verim almanın önemi artıyor. Mobil kullanımın artmasıyla birlikte bunlar için tasarlanan sitelerin de aynı ölçüde optimize olmaları gerekmektedir. Sadece bilgisayar için tasarlanan ara yüzler mobil ortamlarda verimli bir şekilde kullanılamayacaklar. Buda bu süreçte sorun teşkil etmektedir. Bunun yanı sıra mobil web sayfalar içinde seo çalışmaları yapılmaktadır. Bu sayede mobil cihazlardan giren kullanıcılar da verimli bir şekilde sitelerde gezinme imkanına sahip olacaklardır.
 
Anahtar Kelimeler
Anahtar kelimeler seo sürecinde büyük bir önem teşkil etmektedir. Anahtar kelimeler özenli ve iyi bir şekilde seçilmesi gerekmektedir. Kullanıcının arama motoruna nasıl bir kelime yapısı ile sorgular yapacak gibi soruların cevabhı çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Durum böyle olunca da anahtar kelimeler bir hayli önemli olmaktadırlar. Anahtar kelimeler site içerisinde ki kod yapısına entegre edilirler ve kullanıcının arama motoruna yazdığı kelimeler ile uyum sağlamaya çalışırlar. Örneğin anahtar kelime “Samsun Çiçekçilik” olsun. Kullanıcı arama motoruna “Samsun çiçekçi” yazdığında sizin siteniz anahtar kelime uyuştuğu için daha ön planda gelecektir. Diğer sitelerle aynı anahtar kelimelere sahip olabilirsiniz ve bunun içinde diğer bazı çalışmalar da yapılmaktadır.
 
Sosyal Medyadan Yararlanın
Sosyal medya seo sürecinde büyük oranda fayda sağlamaktadır. Sosyal medya ortamları reklam ve tanıtım süreçleri için büyük oranda fayda sağlamaktadırlar. Bunun içinde sitenizi sosyal medya ortamlarında gerek içeriklerinizle gerek kampanyalarınızla dikkat çekerek yayınlar yapmanız büyük fayda toplayacaktır. Her gün milyonlarca kullanıcının aktif olduğu bu sosyal medya ağlarında bu ve bunun gibi süreçler sayesinde verimli bir sonuç elde edilmektedir. Bunun içinde sizde seo sürenizle beraber sosyal medya çalışmalarınızı yapınız. Sosyal medyada tanıtımlar çok verimli bir şekilde tepkiler çekmektedir. Sizde sosyal medyanın bu yararlarından faydalanarak daha kaliteli bir çalışmaya imza atabilirsiniz.
 
Yüklerden Kurtulup Daha Saf Bir Yapıya Sahip Olun
Seo sürecini bir diğer amacıda web sitenizde bulunan kırık linklerin ve gereksiz yapıların onarılması ve temizlenmesi olmaktadır. Sitede bulunan kırık linkler vb. gibi öğeler sorunlar teşkil edecektir. Bunun yanında url yapıları da aynı oranda büyük önem teşkil etmektedir. Url yapılarında gerekli düzenleme yapılarak siteniz daha ön plana çıkarılabilir. Url yapısında gereksiz ve anlamsız karakterler yerine daha açık ve net ifadelerin yer alması seo süreci için faydalı olacaktır. Sitenizi ifade eden kelime parçalarını buralara ekleyebilirsiniz. Hem daha performanslı hem de daha düzenli bir yapı için bu süreç gayet faydalı olacaktır. Xyz.com/jfddshfgfd+5%+%//675634dsfqq gibi bir linkin yerine xyz.com/seocalismalari gibi bir link daha akılcı ve mantıksal olacaktır.
Planlı Çalışarak Küçük Şeyleri Dert Etmeyin
 
Seo sürecinde parçala mantığı daha faydalı olacaktır. Öncelikle yapılması gereken işler kronolojik sıraya göre dizilmelidir. Bir iş bitmeden diğerine geçmek akılcı ve mantıksal olmayacaktır. Örneğin sayfada 404 hatası var ve bu sorunu da kronolojik sırada 5.sıraya koydunuz. İlk dört işlem verimli çözümlerler çözüldükten sonra 5.probleme geçmek gerekmektedir. Bu sayede daha verimli bir seo sürecine sahip olunacaktır. Planlı ve programlı bir çalışma seo sürecinin sonucunu da başarılı bir noktaya taşıyacaktır. Küçük sorunlara aldırmadan dikkatli ve özenli bir şekilde önünüze çıkan her soruna en ideal çözümlerle yaklaşın. Bunun yanında küçük şeyleri dert etmeyin den kasıt onları göz ardı edin değil tam tersine motivasyon düşüklüğüne uğramadan o sorunları da çözmeniz belirtilmiştir.
 
Uzun Kuyruk Seo
Anahtar kelime seçiminin büyük bir önem düzeyine sahip olduğunu belirtmiştik. Durum böyle olunca da seo sürecinde çok büyük bir önem teşkil eden anahtar kelime çalışmalarının daha ayrıntılı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kullanıcı tam olarak arama motoruna bu site ile ilgili ne yazabilir. Ben kullanıcı olsam ve böyle bir siteye ihtiyacım olsa arama motoruna ne yazardım gibi soruların cevapları tespit edilmelidir. Bu sorulara mantıklı çözümler üretip anahtar kelimeleri de ona göre yazmak gerekmektedir. Ne kadar iyi bir tespit o kadar pozitif bir sonucu getirecektir.
 
Son Olarak
Seo sürecinde bir diğer çalışma ise backlink çalışmaları olmaktadır. Bu çalışmalar ile sağlam kaynaklara ve geniş kullanıcı kitlesine sahip olan sitelere link verebilirsiniz. O siteye giren kullanıcılar sizin sitenizde ki içeriğe de bakmak için yapmış olduğu backlink ile yani o sayfaya vermiş olduğunuz bağlantı yolu ile direkt olarak sizin sitenize ulaşacaktır. Backlink çalışmaları yaparken birkaç şeye dikkat etmek gerekmektedir. Pagerank puanı yüksek olan sitelere backlink yapmanız daha faydalı olacaktır.  O sitenin pagerank puanı ne kadar yüksek sizin sitenizin pagerank puanı da o kadar yüksek olacaktır. Bunun yanında içerik olarak da alakalı olan sitelere backlink vermeniz daha iyi olacaktır.
 
 

Etiketler

SEO
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste