Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

SEO İçin Neler Yapılır?
Öncelikle Web sitenize popülerlik kazandırmakla işe başlayabilirsiniz. Bir çok yayın organı alternatif olabilir. Ancak baktığımızda İnternet ziyaretçisi yine İnternetten gelmekte ve bir sitenin en iyi ziyaretçi kaynağı ilk olarak yine İnternet olmalı. Yani kısacası sitenize ilk adım olarak ziyaretçi trafiği sağlanmalı. Ardından standart Seo standartları ile yola çıkılmalı. Bir sitenin meta ayarları, içerik metin Optimizasyonu, siteye yerleştirilmiş görsellerin Optimizasyonu, hazırlanmış sayfaların birbirine uyumluluğu ve bir o kadar da önemli olan hitap ettiği hedef kitleye olan uyumluluk yani kullanıcı tarafında hazırlanan kullanıcı Optimizasyonu gibi.
 
 
 
Bu yazılanlar gibi bir çok işlem Web sitesi üzerinde zaman dilimlerine yayarak yapılmaktadır. Bir de şöyle düşünelim, üzerinde hiç bir işlemin yapılmadığı bir Web sitesi. Mantığa ne kadar çorak bir konu gibi geliyor
değil mi?
 
Firmamız hemen hemen her Web sitesine çözümler sunuyor. Çalışmalarımız tamamen sağlıklı ve % 100 garantilidir. 1000'lerce referans ve 100'lerce proje ile tecrübesini kanıtlamış firmamız ile iletişim kurun. En güncel teknolojik projelerimizi sizinle de paylaşalım.
 
SEO'DA SON DAKİKA GELİŞMELERİ
 
 
Seo için sağlanan en son gelişme 2013 yılında yazar kalite puanlarının sıralamalarda daha önemli rol oynayacağıdır. Trustrank değerlerini yüksek tutmak için sitenizi güncel tutun ve içeriklerinizi özgün resimler ile süslemeye çalışın. Google yıldızları ile ziyaretçilerinizin sitenizin kalitesini belirlemesini sağlayın. Wordpress sitelerde bu eklenti olarak da kullanılabilmektedir.
 
 
 
Sosyal hesaplarınızda genellikle öğlen 14:00 ve akşam 20:00 ideal paylaşım zamanlarıdır. Bağlantı alacağınız sitelerin siteniz ile aynı lokasyona sahip olması sizi 1 adım öne geçirecektir. Makalelerinizi oluştururken ziyaretçi gibi düşünün. Kelime kalabalığı değil bilgi kalabalığı sağlayın. Siteniz ile google plus hesabınızı ilişkilendirerek yazar profilinizi sıralamalara yansıtın. Tıklanma oranını %30 şeklinde yükseltecektir.
 
Sitelerinizi sürekli güncel tutmaya çalışın çalışmalarınızı uzun vadeye yayın. Hedeflerinizi basamaklandırın ve her başarınızı ödüllendirin. Siteniz için özgün videolar çekerek ziyaretçilerinize özel bilgiler paylaşarak onların siteniz üzerinden etkileşim gerçekleştirmesini sağlayabilirsiniz. Domain bilgilerinizi eksiksiz ve net şekilde girin. Zira Google kendisine açık davranan site sahiplerinin şeffaflığını takdir etmektedir. Hizmet verdiğiniz alanda insanların işini kolaylaştıracak araçlar yaparak ziyaretçilerinizi sürekli olarak sitenize girmesini sağlayabilirsiniz. Son güncellemenin ardından sitelerinizi güncel tutmak için gün aşırı makale girmeniz seo puanınızı yükseltecektir.
 
Öncelikle siteniz için marka çalışmaları mı seo çalışmaları mı yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. İnternet siteleri kullanıcıları günümüzde her 10 konunun 7 tanesini aramalar sonucundaki ilk sıradaki sitelerden okumaktadırlar. Global çalışmalarda işlemler arasında Türkiye lokasyonlu hiçbir sitenin yer almaması gerekmektedir. Güvenirlik açısından sitenize ssl sertifikası almanız ve domain sürenizi en az 4 yıllık kayıt ettirmeniz google ve ziyaretçi açısından güven oluşmasını sağlar.
 
Sosyal medyanın yeni trendlerini keşif ederek yeni backlink stratejileri belirleyin. Bu değerde aldığınız linkler daha etkili olabilmektedir. Sözlük siteleri gibi sürekli güncellenen sitelerden alacağınız tavsiye bağlantılar sürekli güncelleneceği için güçlü bir etki sağlayacaktır. Sitenizde tag kullanımını önem derecesine göre sıralayarak kullanın. Mutlaka sitelerinizde taglara yer verin. Ziyaretçileriniz için reklam alanlarını büyük ve fazla sayıda tutmanız sitenizin tercih edilmemesini sağlayacağı için uyumlu ve abartmadan reklam yerleri oluşturun. Seo planınızı yaparken şu formülü uygulayın. Rekabet - Zaman - Hedef - Riskler - Sonuç bu şekilde projelerinizde daha başarılı ve kontrollü ilerlersiniz.
 
Resimlerin ağırlıkları maksimum 50 kb'dan büyük olması sitenizin açılış hızını yavaşlatacağı için resimlerin optimizasyonunu iyi şekilde yapın. Resimlerin url yapılarını karma karışık yerine "resim-ismi.jpg" gibi temiz bir isme sahip olmasını sağlayın. Çalışmalarda yapılan en büyük hata stratejisiz bir çalışma yapılmasıdır. Hiçbir zaman hırsınıza yenilmeyin ve sabırlı çalışmalar gösterin. Siteleriniz hangi lokasyon üzerinde bulunuyor ise o lokasyona sahip otoriter sitelerden backlink almayı deneyin.
 
Çalışmalarınızda mutlaka müziğe yer verin. Dikkat dağıtacak kadar yüksek değil, duyulmayacak kadar alçak değil, orta ayarda bir ses kalitesi ruhunuzu dinlendirecektir. Normal hayatta da sürekli mantık geliştirerek yeni backlink stratejilerini  bulmak için düşünebilirsiniz. Kesinlikle uykusuz şekilde çalışmalara devam etmeyin. Sağlıksız düşünerek çalıştığınız her zaman size yarar değil zarar getirecektir. Sayfa hızınızı ve boyutunuzu css sprite tekniği ve gereksiz sorguları kaldırarak optimize edin.
 
Wiki ve profil backlink adı altında sitenize abartı olan ve hiçbir doğal görünümü bulunmayan çalışmalar yapmayın. Bir anlık doping etkisi yapsa da siteniz düşmeye mahkum olacaktır. Edu.tr ve gov.tr uzantılı sitelerden backlink alırken mutlaka domain yaşınız ile orantılı olarak alın. Makalelerimizden birinde detaylıca belirttiğimiz uzun ve yerel aramalara odaklı, satış odaklı anahtar kelimeler seçmeniz başarıya daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.
 
Matt Cutts yakında yeni bir güncelleme yapacaklarını ve şu an için üzerinde yoğunlaştıklarını belirtti ve daha fazla ayrıntı vermedi. Etkili backlink araçları olarak ücretsiz sorgulama yetkisi yüksek olan araçları kullanarak sitenizin değerlerini sürekli takip altında tutun.
 
Sürekli güncellenmekte olan bu sayfamızda sizler için hazırladığımız "Seo nasıl yapılır?" sorusunun cevabını alıyor, etkin yazılı anlatımı ve videolu anlatımlarımıza da ulaşabiliyorsunuz.
 
 

Etiketler

seo
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste