Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

Linkpatch ile Kırık Linkleri Tespit Edin

İnternet sitelerinde son ziyaretçilerin en çok nefret ettikleri bir şeyde tıkladıkları bir linkin 404 sayfasına gitmesidir. Yani linkin boş olması, başka bir deyişle kırık olmasıdır. Siz sitenizi yaparken linkleriniz doğru olabilir ama vermiş olduğunuz linklerin her zaman geçerli olup olmadığını kontrol etmeniz bir süre sonra zorlaşacaktır. Ki özellikle üçüncü parti servislere veya sitelere link verdiyseniz bırakın kontrolünün zorlaşmasını imkansız hale gelecektir. Eğer ki birden fazla web siteniz varsa linkleri kontrol etmeyi hayal bile etmeyin. E peki ne yapalım. Ziyaretçilerimizi sinir eden kırık linkleri nasıl tespit edelim

Çözüm basit ama biraz maliyetli. Eğerki sitelerinizden direkt veya dolaylı yollardan gelir elde ediyorsanız maliyeti gözünüzde büyütmeyeceğinize inanıyorum. Şu anda kırık linkler ve yanlış eksik içerikleri kontrol eden bir internet sitesi var: linkpatch.

Bu siteye üye olmak ve 30 gün boyunca basit sürümünü denemek bedava. Eğer memnun kalırsanız aylık 5 site için 10 dolar fiyattan hizmet satın alabilirsiniz. Hizmet paketleri 150 web sitesine kadar 75 USD’ye kadar uzanıyor.

Peki linkpatch bize ne sunacak. Her şeyden önce varsa kırık linklerinizi görüntülyecek ve raporlayacak, istediğiniz linkleri göz ardı edebilecek bu şekilde bildiğiniz aynı hatayı size sürekli raporlamayacak ve istediğiniz uzantı veya sayfaları ayrıca raporlayabileceksiniz. Link hatalarını özellşetirebilme imkanı sunarken 24 saatte bir size rapor sunar. Bundan sonra 404 sayfalarına veda edebilirsiniz.

Son olarak kırık linkler SEO ayarlarınıza zarar vereceğini bilmenizde fayda var. Yani google bir sitede kırık link tespit ederse sitenin içeriğine daha az güveneceği için siteniz arama motorlarında alt sıralara kayacaktır.

 
 

Etiketler

Linkpatch, Kırık Linkler
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste