Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Google için hayati 7 Unsur
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

Google için hayati 7 Unsur
Eğer bir Seo ve Google Adwords şirketi arıyorsanız, şirketin SEO (Search Engine Optimization- Arama Motoru Optimizasyonu) ve PPC (Pay Per Click- Tıklama Başına Maliyet) olmak üzere her iki alanda da tecrübe sahibi olan ve online pazarlama konusunda tam hizmet veren bir şirket olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.
 
Arama Motoru Optimizasyonu
SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu emeğe dayanan yoğun bir süreçtir ve bu sürecin temel amacı kendini web sitenize trafik çekmek  ve trafiği müşterilere çevirmek olarak gösterir. Arama Motoru Optimizasyonu, şirketinizin hizmet verdiği coğrafyada verdiğiniz hizmete özel yapılan anahtar kelime araştırması üzerinden kendini kurmaya başlar Siteniz ve hizmetiniz için temel olan anahtar kelimeler belirlendikten sonra ise, bu seçilen anahtar kelimeler sitenize makaleler, bloglar ve hatta URL’lerinizin içine mantıklı ve alakalı olarak yerleştirilerek site içi bir optimizasyon sağlanır. Bu çalışmalardaki amaç, sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında üst sıralarda çıkma şansını arttırarak olabildiği kadar çok sayıda internet kullanıcısına ulaşmaktır.
 
Site içi optimizasyon sürecine ek olarak bir de site dışı optimizasyon süreci yapılması gerekmektedir.Site dışı optimizasyon sürecinde belirgin olan unsurlar ise back link oluşturulması, blog yayını yapmak ve diğer pazarlama araçlarını kullanmak olarak dikkat çekerler. Bütün bu unsurların ortak amacı, gene site içi optimizasyon da olduğu gibi, belirlenmiş anahtar kelimeler dolayımı ile sitenizi ve verdiğiniz hizmeti online olarak pazarlamak ve arama motoru sonuçlarında daha yukarılarda dereceler edinmektir.
 
Bir web sitesi için optimizasyon yapmak demek bir kere yapılıp bırakılan bir iyileştirme çalışması demek değildir. Ister site içi ister site dışı optimizasyonlar birer süreçtir ve bu süreç boyunca devamlı olarak iyileştirmeler yapılmalıdır. Bu iyileştirmeler,Google’ın veya başka şirketlerin sağlamış olduğu araçlar yardımıyla elde edilen verilerin incelenip, bu incelemeden çıkan sonuçların değelendirilmesi ile devam eder.
 
SEO (Search Engine Optimizatio- Arama Motoru Optimizasyonu) uzun soluklu bir süreçtir. Doğru uygulanması halinde istenilen sonuçlar kaydedilmesi için aylar ve hatta bir yıla yakın bir sure gereklidir. Fakat bu sürecin uzun olmasına rağmen başarılı SEO sonuçları beklenen süreye değer nitelikte olmaktadır.
 
SEO yani arama motoru optimizasyonu emeğe dayalı bir süreç olduğu için profesyonel bir SEO şirketi ile çalışmak, dönüşüm oranları ve anahtar kelimelerle uğraşmak yerine işinize odaklanmanıza yardımcı olur. Unutmamalısınız ki kaliteli ve tam anlamıyla verilen SEO hizmeti ucuz bir servis değildir fakat uzun vadede işletmeniz için gerçekten karlı olacak bir yatırımdır.
 
Google AdWords
Google Adwords, internet pazarlama sürecinin küçük ama hayati bir parçası olarak kabul edilebilir. Adwords üzerinden bir PPC (Pay Per Clicl- Tıklama Başı Maliyet) kampanyası, sitenize hedeflediğiniz kitleyi çekmenize yardımcı olarak üretim ve satışlarınızı arttıracaktır. Adwords, her ölçekteki işletmenin kendi hedefledikleri bölgelerde internet üzerinde yerel tanıtım yapmalarını sağlamaktadır ve Google Adwords, kampanyalara başarılı olabilmeleri için bir çok araç sağlamaktadır.
 
İnternet pazarlama sürecinin bu bölümünü atlamamanızı tavsiye ediyoruz; çünkü eğer siz Adwords kampanyası yürütmezseniz rakibiniz yürütecektir. Dolayısıyla rekabetten geri kalmamak adına günümüzde Adwords, internet pazarlama süreci için kilit bir noktadır.
 
Google Adwords kampanyası için bilmemiz gereken şeylerden biri, başarılı sonuçlar kaydetmek için fazlaca vakit harcamanız gerektiğidir. Ayrıca tablolar, veriler ve jargon dolayısıyla kafanız karışabilir. İşte bu sebeplerle bir internet pazarlama şirketi ile Google Adwords kampanyanızı yürütmek işletmeniz için çok daha başarılı sonuçlar kaydetmenizi sağlayacaktır.
 
Optimum7 Türkiye, Amerika’da bir çok başarıya imza atmış bir SEO ve Google Adwords şirketinin Türkiye’deki koludur ve online pazarlama konusunda tam hizmet sağlayarak başarılı sonuçlara imza atmanızı sağlar. Optimum7 başarılı SEO çalışmaları ve Google Adwords kampanyalarının günümüzdeki önemini kavramakla beraber, işletmenizin online pazarlama konusunda karlı sonuçlar elde etmesi için gerekli püf noktaları bilir ve bunlar doğrultusunda ilerler.
 
 

Etiketler

HAYAT,7UNSUR
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste