Yardım için Biz sizi arayalım
Yeni türk ticaret kanunu
  • telefon destek hattiDESTEK HATTI   444 1 738
  • teklif iste TEKLİF İSTEYİN
Kaliteli Çözümler
 

Diğer YazılarKategoride Bulunan Diğer Yazılar

 

E-BültenYeniliklerden Haberdar Olun
Lütfen E-Posta Adresinizi Yazınız
Anasayfa » Arama Motoru Optimizasyonu (Seo) »

Black Hat Seo Nedir? Çözüm Yolları
 Her sektörde olduğu gibi bu sektörde’de haksız yollarla hızlı bir şekilde hızla ilerleyenler var.Seo’nun ne kadar işe yaradığını anladıktan sonra bu işi hızlıca yapmak isteyenlerin farklı teknikler geliştirerek yaptıkları seo ya black hat seo diyoruz. Black hat seo dedik diye illegal olduğunu düşünmeyin sakın, tekniklerin çoğusu legal’dir. Şimdi bu tekniklerden legal olan birkaçtanesini sizlere açıklamaya çalışacağım.
 
Invisible Text
Seo nedir diye google da arama yaptıktan sonra herkezin ilk olarak kullandığı yöntemlerden birtanesi.İsmini duymamış olabilirsiniz ama yöntemi duymamış olamazsınız. Anahtar kelimelerinizi ve anahtar kelime türevlerinizi sayfanın en altına arka planla aynı renkte bolca yazmaya denir.Bazı arkadaşlar css den h1 tagınının özelliklerini belirleyerek küçük hale getirir ve anahtar kelimesini h1 tagı içerisinde sayfanın rengiyle aynı olacak şekilde yazar. Bu yöntem işe yaramıyor değil önceden yarıyordu fakat google’ın algoritma güncellemeleriyle bu yöntemi artık google botları artık anlıyor ve size ceza veriyor. Hala yapan yokmu peki ? var ama ben abartılı bir şekilde yapanların kesinlikle cezalandırılacağı kanaatindeyim.
 
Submitting Repeatedly
Siteye yeni bir içerik girildiği zaman o içeriğin en kısa sürede indexlenmesi için o sayfanın tekrar tekrar eklenmesine submitting repeatedly diyoruz. Belirli bir zaman dilimi içerisinde hit getirecek kelimelerde bu yöntem yapılır.Örn: “10 Nisan galatasaray fenerbahçe maçı özeti” gibi.
 
Tiny Text/Alt Text
Resmin alt etiketine 3-4 tane resimle alakasız cümle girerek o resmin farklı farklı arama sonuçlarında çıkmasını sağlamak ve siteye fazladan ziyaretçi çekmek için kullanılan bir yöntemdir.
 
Doorway Pages / Cloaking
Yöntemlerin en çakalca olanı bu sanırım :) Bu yöntem ile ziyaretçiyle bot a farklı farklı sayfaları gösteriyorsuz. Şöyleki user-agent etiketi ile siteye gelen ziyaretçinin google botumu yoksa gerçek ziyaretçimi olduğunu anlıyorsunuz ve gelen kişiye göre sayfa gösterimi yapıyorsunuz.Eğerki gelen google bot’ise anahtar kelimenizin daha fazla olduğu sayfayı gösteriyorsunuz.Gelen normal ziyaretçi ise normal web sayfanızı gösteriyorsunuz. Tabiki google teyze bunuda çözdü ama bu işi ilk yapan sitelerin çok yüksek rakamlarda ziyaretçilere ulaştığı söyleniyor..
 
Keyword Stuffing / Unrelated Keywords
Bu yöntem ise keywords ve desc-ription etiketini içerikten alakasız olarak bolca kullanmaya denir.Fakat google bir açıklama yaparak keywords ve desc-ription etiketini sıralamada önemsemediğini duyurdu.Ama ben hala desc-ription etiketinin 160 karakteri geçmediği sürece kullanılmasında fayda olduğunu düşünüyorum.
 
Not: Bu yöntemler artık çoğu insanın bildiği yöntemlerdir, çoğu insan biliyorsa google da buna karşı önlemini almış demektir.Bu yöntemleri uygulamanızı kesinlikle önermiyorum.Bir işe yaramyacağı kanaatindeyim.Zaten çoğusuda eskimiş yöntemler ama bu işle uğraşan arkadaşlara genel kültür bilgisi olsun diye bu makaleyi yazdım. Ayrıca şunuda unutmamak lazım ki bizim bir atasözümüz şöyle der: ” Hızlı giden atın boku seyrek düşermiş ” tavsiyem yavaş yavaş kalıcı yollarla sıralamada yükselmeniz.
 
 

Etiketler

Black Hat
yukarı
444 1 738
yukarı
TEKLİF İSTEYİNLütfen tüm alanları doldurun
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
Firma Adı:
Sektör - Alan:
Web Sitesi Adresi:
Ayrıntıları Belirtin:
Site Menüleri:
:
Yardım
Yardım
BİZ SİZİ ARAYALIMLütfen tüm alanları doldurunuz.
Adınız Soyadınız:
E-Posta Adresiniz:
Telefon:
 Lütfen destek almak istediğiniz departmanı seçiniz.
Departmanlar:
Mesaj:
Yardım
x
teklif iste teklif iste